Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Facebook Video Seslerini Kapatma Nasıl Yapılır?

Facebook Video Seslerini Kapatma Nasıl Yapılır?

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (No Ratings Yet)
Loading...
Hizlipro.com

Facebook Video Seslerini Kapatma Nasıl Yapılır?

Günümüz yaşantılarına baktığımızda akıllı telefonlar her geçen gün hayatımızın çoğu anını kapsamaktadır. Akıllı telefon deyince akla sosyal medya gelir. Sosyal medya denilince de aklımıza gelen ilk uygulama elbette ki Facebook olacaktır. Neredeyse artık her yaştan insanın kullandığı bu uygulama her geçen gün kendini yenilemeye devam etmektedir.

Aldığı yeni güncellemeler ile kendini sürekli yenileyen Facebook, getirdiği özellikler ile de kullanıcıların beğenisine sunuyor kendisini. Dikkatimizi çeken bir yeniliği ise artık ana sayfamızda paylaşılan her video kendiliğinden başlıyor. Tabi ki sesi ile birlikte. Peki, bu yenilik gerçekten işe yarar mı? Ya da şöyle soralım: Bu yenilik gerçekten Facebook’ta gerekli miydi? Hadi gelin bu özelliği biraz irdeleyelim:

Facebook’ta Video İzleme:

Ana sayfamıza girdiğimizde fark edilmemesi mümkün olmayan ve bir dezavantajda sayılabilecek özellik elbette otomatik video oynaması olacaktır. Paylaşılan videolar artık otomatik kendiliğinden başlamakta, tabi ki sesi de. Sessiz bir ortamda ana sayfanızda dolaşırken birden videonun oynamaya başlaması sizi o an zor durumda bırakabilir. Mesela metroda, kütüphanede sessiz olmamız gerekilen ortamlarda videonun sesi aniden çıkması bizi de zor durumda bırakacaktır. Peki bu duruma nasıl bir çözüm bulmalıyız?

Facebook Video Seslerini Kapatmak:

Bu duruma çözüm aslında çok basit. Mobil uygulamasından yahut bilgisayarınızdan da yapabilirsiniz. Yapmanız Gereken Yollar:

Uygulamanızı açın, Ayarlar/Sesler/Ses Butonunu Kapat (pasif hale getirin)/Ses butonunun altında video seslerini kapat butonunu da pasif hale getirin. Artık ana sayfanızda birden başlayan videolardan ses çıkmayacaktır. Video kendiliğinden oynayacaktır lakin artık sesi çıkmayacaktır. Sessiz ortamlarda da videonun sadece görüntüsünü izleyebilirsiniz. Tabi ki videonun içine girmediğiniz sürece. Videoya bir kere dokunmanız ile sesi tekrardan aktif hale getireceksiniz. Sessiz izlemek için ise videodan çıkmanız yeterli. Ana sayfadan sadece görüntüsünü izleyebilirsiniz.

Facebook Video Seslerini Kapatma Nasıl Yapılır? YAPILAN YORUMLAR