Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Google Chrome ile Instagram’a Programsız Nasıl Fotoğraf Yüklenir?

Google Chrome ile Instagram’a Programsız Nasıl Fotoğraf Yüklenir?

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (No Ratings Yet)
Loading...
Hizlipro.com

Google Chrome ile Instagram’a Programsız Nasıl Fotoğraf Yüklenir?

Her geçen gün kullanıcı sayısını milyonlarca artıran Instagram, kullanıcılarına yeni bir özellik sunarak telefonla erişilen uygulaması için kendisine bir web sitesi kurdu. Artık uygulama akıllı telefonlar dışında bilgisayardan da kullanılabiliyor.

Web üzerinden beğenme, yorum yapma, takip etme, takipçileri görme, beğenileri ve yorumları görme gibi özelliklere erişilebiliyor ancak fotoğraf yüklemek için telefondan uygulamanın açılması gerekiyor. Çoğu kişinin henüz bilmediği bir yöntemle Instagram hesabınıza fotoğraf yüklemek için telefonunuzu kullanmanıza gerek kalmıyor, web sitesi üzerinden de artık profilinize fotoğraflarınızı yükleyebilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey bilgisayarınızda Chrome tarayıcıya sahip olmanızdır.

Bilgisayarınızı Kullanarak Profilinize Fotoğraflarınızı Yükleyin

İlk olarak bilgisayarınızdan Google Chrome ile Instagram’ın web sitesini açıp hesabınıza giriş yapın. Daha sonra ‘Ctrl + Shift + I’ kısayolunu kullanarak Geliştirici Ayarları’na girin. Geliştirici Ayarları bölümü açık haldeyken ‘ Ctrl + Shift + M ‘ kısayolunu kullanarak bilgisayarınızı mobil duruma geçirin. Bilgisayarınız mobil durumdayken web sitesi üzerinden hesabınıza artık fotoğraflarınızı yükleyebilirsiniz. Bunun için kamera simgesine tıklamanız gerekiyor. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra bilgisayarınızdaki fotoğraflarınızdan istediğinizi seçerek, telefonunuzda da yaptığınız gibi fotoğrafınızı yüklemeden önce döndürme, fotoğrafı ekrana sığdırma gibi özelliklerden yararlanabilirsiniz. Ancak tarayıcı üzerinden yüklemiş olduğunuz fotoğraflarınıza filtre uygulaması yapamadığınızı bilmekte fayda var. Bu durumda fotoğraflarınız filtreli olsun isterseniz fotoğrafınızı bilgisayarınıza yüklemeden önce telefonunuzun ayarlarından filtre oluşturabilir ya da bilgisayarınıza da indirebileceğiniz fotoğraf düzenlemek için geliştirilmiş uygulamaları kullanabilirsiniz.

Instagram’ın bizlere sunmuş olduğu bu yeni yöntem sayesinde, zamanının çoğunu bilgisayarda geçiren ve fotoğraflarını bilgisayara yedeklemeyi tercih eden kullanıcılar, kısa zaman alan bu işlem ile fotoğraflarını web sitesi üzerinden de takipçileri ile paylaşabilecek.

 

Google Chrome ile Instagram’a Programsız Nasıl Fotoğraf Yüklenir? YAPILAN YORUMLAR