Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
İPhone’da Gizli Klasör Nasıl Oluşturulur ?

İPhone’da Gizli Klasör Nasıl Oluşturulur ?

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (No Ratings Yet)
Loading...
Hizlipro.com

İPhone’da Gizli Klasör Nasıl Oluşturulur ?

İPhone kullanıcıları iOS 9’un olanaklarından yararlanarak gizli klasör veya gizli uygulama kısa yolu yapabilmektedirler. Gizli kısa yol veya gizli uygulama yaptıktan sonra birde onları bulmanız gerekecektir. Buda hayli zamanınızı alacaktır. Ama gizliliği seven arkadaşlar için bu uğurda zaman harcamak pekte sorun olmayacak hatta keyif bile alacaklar. Doğası gereği insanoğlu gizlemeyi gizlenmeyi sever gizli bir şeyleri olsun ister ona özel sadece onun bildiği. Böylede olunca bu tür uygulamalar da ortaya çıkar ve gizem tutkusu olan arkadaşları hafifte olsa rahatlatır. Uzatmadan nasıl yapıldığıyla ilgili kısa ve anlaşılır bir bilgiyi sizlerle paylaşıyorum.

Duvar Kâğıdı Değiştirme

İPhone gizli klasör veya gizli uygulama yapmadan önce duvar kâğıdınızı değiştirmeniz gerekecektir. Bu aşamada iki duvar kâğıdı seçmek daha doğru olacaktır ya beyazı ya da gri olanı seçmek. Kilit ekranı için istediğiniz duvar kâğıdını seçebilirsiniz.

Şeffaflık

Kontrast değerini artırın. Beyaz duvar kâğıdı seçmiş kullanıcılar burada şeffaflık değerini devre dışı bırakmanız gerekiyor. Gri duvar kâğıdını seçmiş kullanıcılar ise şeffaflık değerini azaltmanız lazım.

Simgeler

Simge oluşturmak için gerekli uygulamayı indirelim. Gerekli uygulamayı indirdikten hemen sonra ‘Simge oluştur’ butonunu seçin ve hemen ardından ‘Bağlantıya git’ seçeneğini tıklayın. Açılan ekrandan sırasınca ‘Fotoğraf’ ve ‘Filim rulosu’ seçeneğine tıklayın. Daha sonra tercih ettiğiniz duvar kâğıdı resmini seçin. Ardından sizden bir link istenecek buraya bir boşluk bırakıp devam edin. Hemen ardından ‘Yükle’ deyip ‘Ana ekrana’ ekleyin. İşte şimdi görünmez bir simge oluşturdunuz.

Gizli klasör oluşturma

Gizli simgemizi oluşturduk ve kolay kısma geldik. Normal bir klasör oluşturuyoruz ve ardından bu klasördeki ilk elemanı az önce oluşturduğunuz görünmez simge yapıyoruz. Böylece gizli klasörü oluşturmuş bulunuyorsunuz. Klasör ismi hala orada ise o klasörün ismini oradan kaldıralım. Artık gizli klasör oluşturduk. Gizli kalmasını istediğiniz fotoğraflarınızı kişisel notlarınız gizli bir şekilde sizinle muhafaza edilecek.

İPhone’da Gizli Klasör Nasıl Oluşturulur ? YAPILAN YORUMLAR