Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Live Photo’ları GIF Formatına Nasıl Çevrilir?

Live Photo’ları GIF Formatına Nasıl Çevrilir?

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Hizlipro.com

Live Photo’ları GIF Formatına Nasıl Çevrilir?

Live Photo özelliği Apple tarafından Iphone 6 ve Iphone 6S ile piyasada boy göstermiş bir özellik olarak biliniyor. Bu özellik fotoğrafı çektiğimiz andan 1 saniye öncesini ve 1 saniye sonrasını kaydederek o anı kısa bir animasyon haline getirmektedir. Tek bir kötü yönü dışında gayet güzel ve kullanışlı olan uygulamanın kötü olmasının sebebi de Apple marka ürünlere özgü olmasıdır. Daha önce Android işletim sisteminde Live Photo kaydetme sorunu bir uygulama kullanarak çözülmüştü. Bu sefer de Live Photo’ları Apple dışındaki cihazlarda da görüntüleyebilmek için Live GIF isminde bir uygulama sayesinde GIF formatına dönüştüreceğiz.

Lıve GIF ile Live Photo’ları GIF Formatına Dönüştürme Apple’ın Live Photos adını verdiği bu yeni özellik sadece Apple marka cihazlarda görüntülenebildiği için bu tür görüntülerinizi Android kullanıcısı olan birisine göndermek istediğinizde sorun yaşıyorsunuz. Lıve GIF uygulaması ile bu sorunu çözmek çok kolaydır. Bu uygulama Live Photo’larınızı GIF ya da video formatına çevirerek istenilen şekilde paylaşılmasını mümkün kılıyor. Program her ne kadar ücretli olsa da aldığınız bu hizmet ve kullanımındaki kolaylık sayesinde parasını hak ediyor denebilir. Dönüşümü sağlamak için uygulamayı açtıktan sonra dönüştürmek istediğimiz Live Photo’ya tıklıyoruz. Bu işlemden sonra karşımıza iki seçenek geliyor. GIF olarak paylaşmak isterseniz “Share as a GIF”, yok video olsun derseniz de “Share as Video”. Bu paylaşımı ister sosyal medyada ister mail olarak yapabilirsiniz. Ayrıca bunların yanında uygulamada “Film Rulosuna Kaydet” seçeneği de bulunmaktadır.

Live Photo’ları Dönüştürmenin Avantajları

Daha önce bahsettiğimiz sebeplerin dışında Live Photo’ları dönüştürmek için başka geçerli sebepler de bulunmaktadır. Bunlardan birisi boyut sorunudur. Live Photo’lar boyut itibariyle 5 MB üzeri olabilirler ve bu durumda Twitter gibi sosyal medya organları üzerinden paylaşılamayabilirler. Ancak dönüştürme işlemi sayesinde tüm GIF’ler 5 MB sınırının altında olmaktadır ve sosyal medyada da rahatça paylaşılabilmektedir.

 

Live Photo İndirmek İçin Tıklayın

Live Photo’ları GIF Formatına Nasıl Çevrilir? YAPILAN YORUMLAR