Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Wi-Fi Şifresi Nasıl Öğrenilir

Wi-Fi Şifresi Nasıl Öğrenilir

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Hizlipro.com

Wi-Fi Şifresi Nasıl Öğrenilir

Birçok insan evinde Wİ-Fİ kullanıyor fakat başkaları giremesin diye zor şifreler koyuyor ve unutuyor. Ardından başka bir cihazda giriş yapmak istiyor ama şifreyi unuttuğu için giriş sağlayamıyor. Peki, bu şifre nasıl bulunur? Bilgisayarda Wİ-Fİ bağlıysa Wİ-Fİ şifresini bulmak, Bilgisayarda Wİ-Fİ bağlı değilse Wİ-Fİ şifresi bulmak olarak iki alt başlıkta incelenir. Mobilden Wİ-Fİ’nin bağlı olup olmaması hiç fark etmiyor, iki türlü de şifresi maalesef bulamıyor. Yakın bir zamanda Wİ-Fİ şifre bulma özelliğinin mobil cihazlara da gelmesi ümit ediliyor.

Bilgisayarda Wİ-Fİ Bağlıysa Wİ-Fİ Şifresini Bulmak

Bilgisayarda Wİ-Fİ bağlayışa Wİ-Fİ şifresini bulmak, bilgisayarda Wİ-Fİ bağlı değilken şifre bulmaktan bir nebze daha kolay bir yol olmakta. İlk önce Wİ-Fİ şifresini bulmak adına Wİ-Fİ’ye bağlı olan bir bilgisayar açılır. Daha sonra sağ alt köşede saat ve tarih bulunmakta. Onun yanında ise Wİ-Fİ ye bağlı ise 5 adet yan yana gittikçe uzayan çizgiler bulunmaktadır. Oraya mausenin sağ tuş kısmı ile tıklatılıyor. Ardından iki seçenek çıkıyor altlı, üstlü olarak ve alttakine tıklatılıyor. Bağlı olunan internet yazan bir sayfa açılıyor. Bağlı olunan internete tıklatılıyor ve yeni açılan sayfada Wİ-Fİ özellikleri yazan yere tıklatılıyor. Orada da güvenlik yazan bir yazı çıkıyor. Güvenlik yazısına tıklatılıyor ve altta noktalar ile sansürlenmiş şifre bulunuyor. Hemen altındaki kutucuğa tıklanması halinde, şifre görünür hale geliyor.

Bilgisayarda Wİ-Fİ Bağlı Değilse Wİ-Fİ Şifresini Bulmak

Bilgisayarda Wİ-Fİ Bağlı Değilse Wİ-Fİ Şifresini Bulmak için Wİ-Fİ’nin arkasında bulunan küçük yuvarlağa uzun süre basılması gerekir. Ardından 192.168.1.2 veya 192.168.2.1 veya 192.168.1.1 sitelerine girerek kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeniz gerekir. Bu bilgiler Wİ-Fİ’nin kullanım kılavuzunda yazmaktadır. Giriş yaptıktan sonra yeni şifre koymanız gerekir.

 

Wi-Fi Şifresi Nasıl Öğrenilir YAPILAN YORUMLAR